SPĚTE BEZ NEVIDITELNÝCH NEPŘÁTEL. Nová kolekce MagniProtect – bariéra pro viry a bakterie

Nejskloňovanějším tématem posledních měsíců se bezpochyby stal koronavirus. Nějakým způsobem se opatření s ním spojená dotkla každého z nás a změnil naše běžné fungování. A i přesto, že se pomalu navracíme do normálu, zůstává stále aktuální téma větší hygieny a ochrany před neviditelnými nepřáteli, kterými viry a bakterie jsou. Jak se říká, nutnost je matkou vynalézavosti a pokroku, což dosvědčují historicky těžké časy. Ať už hospodářská krize 30. let minulého století nebo období druhé světové války, během nichž spatřily světlo světa pokrokové objevy a inovace, jejichž vývoj by za normálních okolností trval roky nebo by k němu nedošlo vůbec.
Na současnou situaci spojenou s pandemií, dokázal v rekordně krátkém čase zareagovat také jeden z největších výrobců matrací – Magniflex a přišel s unikátní kolekcí MagniProtect, která účinně eliminuje bakterie a viry v našich ložnicích, ať už jde o běžnou chřipku, nachlazení nebo vir COVID-19.

Jak MagniProtect funguje?

Základem úspěšného patentu je technologie ViroStop, exkluzivní kombinace aktivního stříbra a vezikulární technologie. Ta funguje tak, aby zabraňovala uchycení a množení bakterií a virů na tkaninách, které jsou jinak ideálními povrchy pro rozvoj těchto negativních patogenů. Stříbro má silný antivirový a antibakteriální účinek a během pár minut dokáže zničit 99,9 % virů a bakterií. Přitahuje viry a bakterie, které mají opačný elektrický náboj, a trvale se na ně váže.
Vezikulární technologie (tj. tukové sférické váčky) naruší membránu viru nebo bakterie a stříbro je během 2-5 minut zničí. Tato textilní technologie se v laboratořích osvědčila jako účinná i proti SARS-CoV-2.

Vědci Magniflex vyzkoušeli účinnost technologie ViroStop i na respirátorech FFP2. Upravili je technologií ViroStop, díky čemuž došlo k dramatickému zvýšení jejich funkčnosti až na úroveň nejvyšší třídy FFP3.

Pro koho je kolekce MagniProtect určena?

 • Pro všechny, kteří mají obavu z bakterií a virů, které se v matracích a polštářích běžně vyskytují.
 • Pro osoby, které mají sníženou imunitu a mají obavu z virového nebo bakteriálního onemocnění. Případně pro ty, kteří virové nebo bakteriální onemocnění prodělali a chtějí mít lůžko čisté a bezpečné.
 • Viry a bakterie mohou zásadním způsobem ovlivňovat naše zdraví. Díky jejich absenci na matraci, topperu, polštáři nebo prostěradle eliminujeme riziko infekce z lůžka, ve kterém spala nakažená osoba. Pokud je osoba již nakažená, má jistotu, že se léčí/spí v čistém lůžku. Po vyléčení máme jistotu, že lůžko není kontaminováno viry a bakteriemi.
 • Kolekce MagniProtect je ideálním řešením jak pro domácnosti, tak pro hotely a penziony, které chtějí svým klientům poskytnout bezpečné lůžko bez virů a bakterií.

Jaký vliv má tato úprava na zdraví a imunitu?

Tato úprava látky nemůže oslabit nebo poškodit imunitní systém člověka, protože nedochází k invazivnímu kontaktu mezi látkou a tělem (nepřenáší se přímo do těla). Navíc OEKO-TEX® potvrzuje, že v materiálu použitém pro potahy není žádná zdraví škodlivá látka. Pozitivní účinky aktivního stříbra pro lidský organizmus byly potvrzeny řadou studií v minulosti.

Mezinárodní certifikace a záruky

Nová norma ATCC 100 FOR VIRUS s protokolem přímo pro COVID-19 potvrzuje antivirové účinky.
ISO 18184 potvrzuje antivirovou účinnost u textilních výrobků.
ISO 20743 potvrzuje antibakteriální účinnost u textilních výrobků

Certifikát OEKO-TEX® STeP garantuje důvěryhodnost a transparentnost ekologických opatření ve všech fázích procesu výroby.

OEKO-TEX STANDARD® 100 zaručuje absenci zdraví škodlivých látek pro lidi a pro životní prostředí.

Produkty z kolekce MagniProtect

Matrace MAGNIPROTECT 8

Středně vysoká matrace z kolekce MagniProtect představuje revoluční novinku v boji proti virům a bakteriím. Kombinace technologie ViroStop a aktivního stříbra brání výskytu aktivních virů a bakterií na matraci a zabraňuje tak negativnímu vlivu patogenů na člověka. Účinky technologie ViroStop potvrzují mezinárodní normy ATCC a ISO.

 • Výška: 21 cm
 • Nosnost: 180 kg
 • Tuhost: středně tuhá
 • Materiál: nesnímatelný potah z vysoce kvalitního a odolného polyesteru nové generace ošetřeného technologií ViroStop, super měkké vlákno a patentovaná paměťová pěna Memoform v potahu (2 cm), spodní vrstva ze studené ortopedické pěny Elioform (18 cm)
 • Díky unikátní kombinaci vezikulární technologie a již ověřeného aktivního stříbra vzniká prostředí, ve kterém viry a bakterie nemají potřebné živné faktory. Tím dochází k minimalizaci výskytu aktivních virů a bakterií a tedy i negativního vlivu patogenů na člověka.
 • Potah z látky ošetřené technologií ViroStop není snímatelný. Cílem je zajistit co nejdelší antivirový a antibakteriální účinek, který se praním postupně snižuje. 
 • Matraci doporučujeme uložit na perforovanou desku, pevný laťový rošt nebo lamelový (pevný/polohovací) rošt.
 • Matrace je vhodná i pro malé děti.
 • Matrace je vyrobena v souladu s mezinárodními normami a vlastní certifikáty ATCC 100 FOR VIRUS, ISO 18184, ISO 20743, OEKO-TEX® STANDARD 100, OEKO-TEX® STeP.
 • Prodloužená záruka na jádro matrace 10 let

Cena: 11 990 Kč

Topper MAGNIPROTECT

Topper MagniProtect představuje revoluční novinku v boji proti virům a bakteriím. Patentovaná paměťová pěna Memoform obsažená v topperu zvýší komfort vašeho spánku a poskytne vám jedinečnou spánkovou regeneraci.  

 • Výška: 5 cm
 • Nosnost: 180 kg
 • Vrchní změkčující matracová vrstva, tzv. topper zvyšuje pohodlí vaší stávající matrace.
 • Topper MagniProtect obsahuje hypoalergenní super měkké vlákno a 2,5 cm paměťové pěny Memoform, která se dokonale přizpůsobí tvaru vašeho těla, nevyvíjí protitlak a působí proti proleženinám.
 • Potah topperu z látky ošetřené technologií ViroStop není snímatelný. Cílem je zajistit co nejdelší antivirový a antibakteriální účinek, který se praním postupně snižuje. 
 • Topper je vyroben v souladu s mezinárodními normami a vlastní certifikáty ATCC 100 FOR VIRUS, ISO 18184, ISO 20743, OEKO-TEX® STANDARD 100, OEKO-TEX® STeP.

Cena: 4 290 Kč

Polštář MAGNIPROTECT STANDARD

Tradiční design polštáře z patentované paměťové pěny Memoform. Potah polštáře je ošetřen technologií ViroStop, která brání výskytu aktivních virů a bakterií na polštáři a zabraňuje tak negativnímu vlivu patogenů na člověka. Účinky technologie ViroStop potvrzují mezinárodní normy ATCC a ISO.

 • Rozměry: 72 x 42 x 12 cm
 • Polštář poskytuje dokonalou anatomickou podporu a jedinečné uvolnění krčních svalů díky paměťové pěně Memoform, která se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře.
 • Je vhodný pro spaní na zádech, na boku i na břiše.
 • Díky technologii Airyform je polštář ještě více prodyšný.
 • Potah z látky ošetřené technologií ViroStop je snímatelný a pratelný (30°C). Antivirový a antibakteriální účinek je garantován do 30 pracích cyklů. Poté se účinek začíná postupně snižovat. 
 • Polštáře jsou vyrobeny v souladu s mezinárodními normami a vlastní certifikáty ATCC 100 FOR VIRUS, ISO 18184, ISO 20743, OEKO-TEX STANDARD® 100, OEKO-TEX® STeP, nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU – zdravotní produkt první kategorie.

Cena: 2 390 Kč

Polštář MAGNIPROTECT WAVE

Ergonomický tvar polštáře z patentované paměťové pěny Memoform. Potah polštáře je ošetřen technologií ViroStop, která brání výskytu aktivních virů a bakterií na polštáři a zabraňuje tak negativnímu vlivu patogenů na člověka. Účinky technologie ViroStop potvrzují mezinárodní normy ATCC a ISO.

 • Rozměry: 60 x 43 x 10/11 cm
 • Polštář poskytuje dokonalou anatomickou podporu a jedinečné uvolnění krčních svalů díky paměťové pěně Memoform, která se přizpůsobí tvaru hlavy i krční páteře.
 • Je vhodný pro spaní na zádech a na boku.
 • Díky technologii Airyform je polštář ještě více prodyšný.
 • Potah z látky ošetřené technologií ViroStop je snímatelný a pratelný (30°C). Antivirový a antibakteriální účinek je garantován do 30 pracích cyklů. Poté se účinek začíná postupně snižovat. 
 • Polštáře jsou vyrobeny v souladu s mezinárodními normami a vlastní certifikáty ATCC 100 FOR VIRUS, ISO 18184, ISO 20743, OEKO-TEX STANDARD® 100, OEKO-TEX® STeP, nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU – zdravotní produkt první kategorie.

Cena: 2 390 Kč

Prostěradlo MAGNIPROTECT

Prostěradlo z kolekce MagniProtect představuje revoluční novinku v boji proti virům a bakteriím. Kombinace technologie ViroStop a aktivního stříbra brání výskytu aktivních virů a bakterií v lůžku a zabraňuje tak negativnímu vlivu patogenů na člověka. Účinky technologie ViroStop potvrzují mezinárodní normy ATCC a ISO.

 • MagniProtect účinně bojuje proti virům a bakteriím.
 • Prostěradlo je vyrobeno ze 100% polyesteru nové generace ošetřeného technologií ViroStop.
 • Prostěradlo doporučujeme prát na 30°C. Antivirový a antibakteriální účinek je garantován do 30 pracích cyklů. Poté se účinek začíná postupně snižovat. 
 • Polyester ošetřený technologií ViroStop je vyroben v souladu s mezinárodními normami a vlastní certifikáty ATCC 100 FOR VIRUS, ISO 18184, ISO 20743, OEKO-TEX® STANDARD 100, OEKO-TEX® STeP.

Cena dle rozměrů prostěradla:

80 x 200 cm a 90 x 200 cm: 1 990 Kč
100 x 200 cm, 120 x 200 cm a 140 x 200 cm:        2 290 Kč
160 x 200 cm a 180 x 200 cm: 2 690 Kč
200 x 200 cm: 2 790 Kč

Zajímá vás více detailů o nové kolekci MagniProtect?
Přijďte se poradit a kolekci si prohlédnout na prodejnu.

Velký showroom pro zdravý spánek v Boskovicích

Dobrý spánek - Jana Ševčíková
Bezručova 18, Boskovice

Po–pá: 9–12 a 13-17 hod.
So: 8–11 hod.

Do showroomu

© Jana Ševčíková | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top