Typy matrací

Víte už jak si vybrat správnou matraci? Prozkoumejte nyní typy matrací a potahových látek.


Matrace podle materiálu

Na výběru kvalitního materiálu je důležité dát si velmi záležet. Vaše tělo s ním bude v kontaktu kolem osmi hodin denně, musíte mít tedy absolutní jistotu, že jsou matrace testované z hlediska zdravotní nezávadnosti, ale i schopné poskytnout ortopedickou oporu těla.

Pěnové matrace

Studená HR pěna je základem kvalitní matrace. Oproti standardní polyuretanové pěně:

 • se lépe přizpůsobí vašemu tělu,
 • udržuje si svůj tvar (nedeformuje se),
 • je pevnější a lépe dýchá.

A také vydrží déle. Jednotlivé typy pěn se pak liší tuhostí.

Vybrat si můžete například z těchto studených pěn:

 • Elioform – patentovaná studená pěna, která vyniká vzdušností, což zajišťuje hygienu, teplotní stálost a schopnost rychle absorbovat a odpařit vodu. Je odolná a tvarově stálá. Vyznačuje se výbornými ortopedickými a anatomickými vlastnostmi. Oproti ostatním pěnám se vyznačuje vyšší tuhostí, tvarovou stálostí a přitom pružností. Matrace z pěny Elioform je ideální pro ty, kteří upřednostňují tužší ortopedickou oporu bez nadměrného tlaku.
 • Eliosoft – patentovaná studená pěna s výbornou elastičností ve srovnání s polyuretanovými pěnami. Je hygienická a prodyšná, s extrémní schopností vstřebat a následně odpařit vlhkost. Díky způsobu výroby má optimální tuhost a odolnost. Eliosoft se vyznačuje výbornými anatomickými a ortopedickými vlastnostmi a v kombinaci s pěnami Memoform a Elioform dochází k vyrovnání optimální měkkosti a vysoké podpory.
 • Memosoft – příjemná anatomicky přizpůsobivá pěna, která nabízí pocit extrémní měkkosti a neuvěřitelného pohodlí. V kombinaci s vrstvami pěn Memoform, Elioform nebo Eliosoft poskytuje ještě jemnější podporu.
 • Ecogreen – patentovaná studená pěna je flexibilní ortopedický materiál s extrakty sóji, který poskytuje vyváženou oporu celému tělu. Sójové proteiny pomáhají odstranit z těla volné radikály. Buněčná struktura stimuluje proudění vzduchu a udržuje matraci svěží a suchou.

Latexové matrace

Latex se vyrábí z kůry tropických stromů (nejznámější je kaučukovník). Latex je vzdušný a poddajný. Má tak výborné ergonomické a elastické vlastnosti.

Paměťová pěna

 • Memoform – patentovaná paměťová, která je anatomická a v porovnání s ostatními materiály, patří mezi nejvíce přizpůsobivé. Byla vyvinuta tak, aby dobře reagovala na každý typ tělesné stavby a hmotnosti ležící osoby. Díky této vlastnosti dokáže paměťová pěna Memoform vytvářet příjemný pocit lehkosti během spánku a pomáhá tak páteři dokonale relaxovat.                                                                   Díky efektu pomalého vracení rozkládá tlak na tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh. Matrace tak zmírňuje bolesti zad. Díky stabilizaci polohy se během spánku budete méně otáčet a užijete si kvalitnější spánek.

Speciální pěny

 • Magnigel – patentovaná gelová pěna je inovativní materiál, který se skládá z vysoce prodyšného a pružného gelu. Je ekologický a tlakuvzdorný a jeho struktura umožňuje neuvěřitelně pohodlnou relaxaci. Pomalu se zahřívá na teplotu lidského těla a při přerušení kontaktu s tělem rychle chladne. Pěna Magnigel byla vyvinuta pro osoby trpící nadměrným pocením, klimakterickými potížemi a návaly horkosti. Polštáře i matrace si zachovávají svěžest a lehkost, takže máte pocit, jako byste spali na obláčku.
 • Malva –  pěna s extraktem z léčivé byliny sléz lesní poskytuje měkkou a pohodlnou podporu. Sléz má protizánětlivé a zklidňující vlastnosti, které napomáhají léčbě zjevných a skrytých zánětů v těle a blahodárně působí na nervový systém. Bylinný extrakt ze slézu lesního se uvolňuje až při zahřátí pěny na teplotu lidského těla.
 • Aquabreeze pěna s vysokou hustotou na bázi vody je nejkvalitnější materiál, který je nově dostupný na trhu. Exkluzivní struktura tvořená otevřenými buňkami umožňuje snadné proudění vzduchu a zajišťuje tak optimální rozptýlení nahromaděného tělesného tepla. Její extrémně anatomicky přizpůsobivá, flexibilní a vysoce elastická struktura činí tuto pěnu dlouhodobě odolnou.
 • Geomemory  – patentovaná pěna je vysoce anatomický materiál s extrakty aloe vera. Díky svým vlastnostem se dokáže optimálně přizpůsobit tvaru lidského těla a tím poskytuje nezávislou podporu pro hlavu, ramena, hruď, paže, pánev a nohy. Aloe vera má omlazující a léčivý efekt na pokožku celého těla a pomáhá regenerovat klouby.

V showroomu si můžete sami vyzkoušet všechny typy matrací!


Potahové látky

Potah matrace byste měli mít možnost snadno sejmout  a vyprat. Pokud jste alergici, je nutné, aby potah zabraňoval množení bakterií, roztočů a plísní.

Medicare

Speciální hygienická tkanina vysoce odolná vůči bakteriím, plísním a roztočům.

100% bio-bavlna

Jde o čistou bavlnu pěstovanou bez použití pesticidů. Je vhodná pro alergiky a osoby s kožními problémy. Dobře dýchá, ale přitom dokáže pohltit velké množství vlhkosti.

Bambusové vlákno

Umožňuje dokonalé proudění vzduchu a zároveň skvěle pohltí vlhkost. Tělo je tak během spánku v chladu a suchu. Má též dlouhou životnost.

Thermic

Speciální textilie hebká a chladivá na dotek poskytuje okamžitou úlevu pro tělo během teplých letních dnů. Příjemný pocit svěžesti při kontaktu s pokožkou zlepšuje kvalitu odpočinku. Tato textilie může být přirovnávána k jakémusi “tepelnému akumulátoru”, který je dobíjen nahromaděným lidským teplem a uvolňuje ho, jakmile tělesná teplota klesne. Díky tomu během spánku nedochází k výkyvům teploty.

Viskóza

Je hedvábně jemná tkanina z čištěné celulózy ze stromů. Rychle pohlcuje a odpařuje vlhkost, takže se během spánku budete cítit v suchu.

Outlast

Jde o speciální termoregulační textilii, která reaguje na změny teploty vnitřního i vnějšího prostředí. Zajišťuje tak příjemné stabilní mikroklima mezi pokožkou a potahem. Je vhodná tehdy, když se lidské tělo potřebuje vyrovnat s různými výkyvy a změnami teplot.

Coolmax

Inovativní materiál, který během spánku stabilizuje vlhkost těla, rychle schne a tělo tak udržuje v suchu a pohodě.

Viskóza se stříbrným vláknem

Přírodní jemná tkanina z čištěné celulózy, hebká a příjemná na dotek. Výborně odvádí a odpařuje vlhkost, čímž pomáhá udržovat matraci hygienickou a prodyšnou. Díky obsahu stříbrného vlákna má matrace výborné antibakteriální vlastnosti.

Bio materiály

Při výrobě pěn se přidávají esenciální oleje, které přispívají k lepší relaxaci. Další extrakty z rostlin (například aloe vera, sója, sléz lesní) zase podporují regeneraci během spánku a působí hojivě na různé alergie či kožní problémy.


Nejžádanější matrace

Matrace VITALE ARMONIOSO

Komfortní středně vysoká zdravotní matrace s vysokou vrstvou paměťové pěny a velmi příjemným potahem s bambusovým vláknem.

 • Výška: 24 cm
 • Nosnost: 180 kg
 • Tuhost: střední
 • Materiál: patentovaná paměťová pěna Memoform ( 5 cm + 2 cm prošité do potahu ) – přizpůsobí se tvaru těla, nevyvíjí protitlak a působí proti proleženinám. Spodní vrstva ze studené pěny Elioform ( 15 cm ) poskytuje ideální ortopedickou podporu páteři.
 • Snímatelný a pratelný potah ( 30°C ) 3D větracím lemem pro lepší provzdušnění matrace
 • Velmi příjemný a prodyšný potah z viskózy s bambusovým vláknem
 • Uložení matrace na perforovanou desku, pevný laťový nebo lamelový rošt – i polohovací
 • Prodloužená záruka na jádro matrace 8 let
 • Nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU – zdravotní produkt první kategorie                            

Cena: 15 090Kč

Matrace DOLCE VITA DUAL 10

Zdravotní matrace inspirovaná italským životem a smyslem pro dokonalý odpočinek.

 • Výška: 25 cm
 • Nosnost: 150 kg
 • Tuhost: střední/středně tuhá
 • Materiál: paměťová pěna Memoform (5 cm + 2 cm v potahu), spodní vrstva ze studené pěny Eliosoft (17 cm)
 • Možnost dvoustranného použití v duálním komfortu – vhodná pro páry
 • Snímatelný a pratelný potah (30°C) z patentované látky Outlast
 • Uložení matrace na perforovanou desku, pevný laťový nebo lamelový rošt – i polohovací
 • Prodloužená záruka na jádro matrace 12 let
 • Nejvyšší zdravotní certifikace v rámci EU

Cena: 25 290 Kč

03_03_14 186

Velký showroom pro zdravý spánek v Boskovicích

Dobrý spánek - Jana Ševčíková
Bezručova 18, Boskovice

Po–pá: 9–12 a 13-17 hod.
So: 8–11 hod.

Do showroomu

© Jana Ševčíková | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top