Jak si vybrat správný rošt

Zjistěte, jaký vybrat rošt pro vaši konkrétní situaci. Přijďte se poradit a vybrat si do showroomu.


TIP: Při výběru roštu se řiďte tím, pod jakou matraci bude určen nebo jaký typ roštu výrobce pod danou matraci doporučuje.

Velikost roštu

Velikost roštu zvolte podle velikosti postele. Do manželské postele vždy patří rošty dva.

Standardní velikost roštu je 80-90 x 200 cm. Největší možná šířka lamelového roštu je 140 cm. Lze však vyrobit atypický rozměr na míru.

Jak měřit? Měřte vždy vnitřní rozměr postele. Rošt se vyrábí o 1 cm užší a 5 cm kratší, abyste jej mohli správně instalovat do rámu postele.

Počet lamel

Kvalitní postelový rošt by měl mít alespoň 28 lamel. Čím více lamel, tím lépe rošt spolupracuje s matrací a dokáže se citlivěji přizpůsobit tělu. Nejpřizpůsobivější rošt v nabídce má i 42 lamel.

Pouzdra uchycení lamel

pouzdra uchycení lamelBěžně jsou lamely uchycené v pouzdru připevněném k rámu roštu.

Lepší přizpůsobení se tvaru a poloze těla však umožňují pouzdra umístěná nad rámem roštu. Lehací plocha tak pruží až do krajů roštu. Výsledkem je komfortnější spaní a snadnější otáčení těla při spánku.

Spaní na boku

Zvolte rošt s ramenní kolébkou. Lamely v ramenní oblasti pod tlakem ramene uhnou a rameno se může více „zabořit“ do matrace.  Dojde tak k odlehčení ramene a páteř zůstane ve svém přirozeném tvaru. Lamely se také v oblasti ramen změkčují provrtáním pro zmírnění tlaku na ramena.

Nastavení tuhosti

Tuhost v bederní oblasti zajišťují posuvné objímky v oblasti beder. Jejich nastavení můžete sami libovolně měnit.

Čím více má rošt posuvných objímek, tím individuálnější je přizpůsobení bederní oblasti.

Polohování

Zvednutí nožní části pomáhá při uvolnění unavených nohou, problémech s křečovými žilami a zlepšuje tak krevní oběh. Zvednutí zádové části pro pohodlné čtení, sledování TV či při nachlazení.

Komfortnější relaxaci umožňují motorové rošty, které nabízejí více jednotlivých poloh a navíc nemusíte vstávat z postele (vhodné zvláště pro seniory).

Velký showroom pro zdravý spánek v Boskovicích

Dobrý spánek - Jana Ševčíková
Bezručova 18, Boskovice

Po–pá: 9–12 a 13-17 hod.
So: 8–11 hod.

Do showroomu

© Jana Ševčíková | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top